EN EspadArad

روند کاری

روند کاری

در ابتدا روده های گوسفندی از کشتارگاه به کارگاه های مخصوصی جهت پاکسازی منتقل می شوند. مراحل مختلفی در راستای تمیز کردن روده ها انجام می شود بطوری که وزن هر روده از یک کیلوگرم به صد گرم تبدیل می شود. سپس روده ها نمکین شده و به کارگاه های زهتابی منتقل می شوند.

روده های نمک سود شده ابتدا در آب تمیز شده و سپس کالیبر آنها تعیین می گردد. در فرآیند تعیین کالیبر، روده های گوسفندی در سه درجه ی B, A و C طبقه بندی می شوند که در هر سطح قطر روده ها از 16 میلیمتر تا 28 میلیمتر است. روده ها را در اندازه های 100 یاردی به صورت هنگ در می آورند و با حلقه های رنگی مشخص آنها را متمایز می کنند. رنگ هر یک از حلقه ها مطابق با استاندارد جهانی است و هر رنگ نمایانگر یک کالیبر مشخص است.

در این مرحله روده های کالیبر شده بار دیگر توسط مسئول کنترل کیفی، کیفیت و کالیبرشان بازبینی و برای آخرین بار کنترل می شود. در نهایت هر کدام از هنگ ها با توجه به کالیبر و اندازه شان دسته بندی می شوند.

به جهت جلوگیری از فاسد شدن هنگ های آماده شده، آنها را نمک سود می نماییم.

با توجه به سفارش مشتری هنگ ها بسته بندی شده و یا بدون بسته بندی به سردخانه منتقل می شوند. ارسال محصولات با توافق مشتری به صورت هوایی و یا زمینی صورت می گیرد.

Espad 09373225317 info@espadcasing.com
به ما بپیوندید

درباره ما

اسپاد آراد یکی از شرکت های تخصصی در زمینه ی ارائه ی هنگ طبیعی و حلال است. تیم کاری اسپاد آراد به دنبال ساخت هنگ طبیعی با کیفیت است تا مشتریان بتوانند بهترین سوسیس ممکن را بعمل آوردند.


تماس با ما

شماره تلفن
09373225317
ایمیل
info@espadcasing.com
آدرس
ایران، تهران، شهر ورامین، موسی آباد